آخرین اخبار

خانه / مقالات آموزشی بازاریابی / ۵ روش در بهبود خدمات مشتریان

۵ روش در بهبود خدمات مشتریان

این روزها سرعت پیشرفت تکنولوژی افزایش یافته است و کسب وکارها در تلاش برای حفظ خود هستند. از طرفی رضایت مشتریان از شرکت ها و برندها، بخشی از بقای شرکت ها را تضمین می کند بنابراین بحث خدمات مشتریان بسیار اهمیت دارد. در واقع ارائه ی سرویس مشتریان می تواند در موفقیت کسب وکار شما موثر باشد. در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای بهبود این خدمات بیان کنیم.

  1. اجازه دهید مشتریان شما را بشناسند

اگر کسب وکار خود را از محلی ناشناخته و یا تنها از طریق اینترنت انجام دهید، باعث می شود تا حدودی ناشناخته بمانید. این اتفاق رایجی است که با اضافه کردن یک آدرس و توضیح مناسب میتواند این اطمینان را به مشتریان بدهد که شما ناگهان ناپدید نخواهید شد. اگر واقعا نیازی به فضای اداری ندارید، جایی را اجاره نکنید، اما بهتر است راجع به جایی که در آن کار می کنید روراست باشید و راه های تماس با مشتریان را از طریق ایمیل در نظر بگیرید. هر چه اطلاعات کمتری در اختیار مشتریان قرار دهید، نگرانی و عدم اعتماد آن ها بیشتر می شود.

  1. در دسترس باشید

اگر زمانی که مشتریان به شما نیاز دارند، در دسترس نباشید، آن ها را از دست خواهید داد. بنابراین اکثر شرکت ها به طور شبانه روز پاسخگوی نیاز مشتریانشان خواهند بود. همچنین اگر نیاز بود به صورت رو در رو نیز با مشتریان در تماس خواهند بود.

  1. خدمات ویژه

آیا خدمات ویژه ای هست که رقبایتان آن را درنظر ندارند؟ آیا امکان ارائه ی خدمات ویژه برای مشتریان موجود است؟ ارائه ی امکانات ویژه به مشتریان به آن ها کمک خواهد کرد تا متوجه شوند برای شرکت ها اهمیت دارند. میتوانید پیشنهادات ویژه ای را برای مشتریان جدید و یا مشتریان وفادار خود ارائه دهید تا ارتباطتان با آن ها طولانی تر شود. و اعتبار بیشتری نزد آن ها کسب کنید.

  1. ارائه ی دانش

با اینکه ارتباط قوی با مشتریان عالی است، اما همچنان ارائه ی دانش تجارت با آن ها بسیار خوب است. بیشتر اوقات با مشتریان پیرامون کالاها، روند بازار و عادت های آن ها صحبت کنید و اطلاعات مناسب با کسب کار را به آن ها ارائه دهید. از طرفی برگزاری نمایشگاه ها راهی خوب برای ارائه ی دانش به مشتریان می باشد. سازماندهی سمینارها با سخنرانان متخصص برای جلب مشتریان بالقوه و علاقه مند به محصولات و خدمات میتواند در این میان مفید باشد.

  1. ارائه ی خدماتتان به جامعه

تعاملات رو در رو و خدمات ویژه و دانش می تواند در ایجاد یک جامعه ی منحصر به فرد کمک کند. برنامه های هفتگی یا ماهانه با مشتریان می تواند به این ارتباطات کمک کند. با این حال بهتر است با شرکت های مشابه برنامه ریزی کنید تا یک رویداد، یا نمایشگاه خیابانی ایجاد کنید تا بتوانید یک جمعیت بزرگ را جذب کنید.

در پایان می توان گفت، برای افزایش اعتبار و اعتماد مشتریان، خدمات موثر به آن ها بسیار تاثیر گذار است. تمامی روش های گفته شده میتواند به بهبود این ارتباط کمک کند.

ثبت دیدگاه

برو بالا
سوالی دارید؟ چت با Whatsapp