آخرین اخبار

خانه / مقالات / رنگ چراغ سیگنال

رنگ چراغ سیگنال

این چراغ‌ها هم بصورت LED و هم بصورت چراغ‌های کوچک می‌باشند. دارای قاب پیچ ومهره‌ای و آبکاری شده هستند، که برای تابلو‌های برق – مخابراتی و شبکه و نصب روی بدنه ماشین آلات صنعتی به عنوان چراغ سیگنال مناسب هستند ولتاژ کار آن‌ها از ۳ ولت تا ۲۲۰ ولت می‌باشد. براحتی نصب شده و در رنگ‌های سفید – آبی- قرمز -صورتی- زرد- سبز فسفری – ۷ رنگ موجود می‌باشند. در تابلو‌های برق برای نمایش وجود برق در تابلو یا برق دار بودن تابلو، برای نمایش تریپ، فالت، روشن و خاموش بودن کلید، وارد مدار شدن خازن به مدار، و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وقتی هر کدام از چراغ سیگنال‌ها به هر دلیلی در روی درب تابلو روشن شوند بیانگر علامت و اخطاری هست برای اپراتور رنگ چراغ سیگنال‌ها نشانگر این موارد است.

رنگ سفید: اگر در تغذیه مدار فرمان از جریان DC استفاده شود از این رنگ استفاده می‌شود و موقع فعال شدن تغذیه مدار فرمان این چراغ روشن می‌شود. در بعضی از تابلو‌های برق که در پست‌ها از آن استفاده می‌شود تغذیه مدار فرمان تابلو DC است که به هنگام فعال شدن رنگ چراغ سیگنال سفید روشن می‌شود.

رنگ سبز: وقتی کلیدی (ACB-MCCB) در حالت OPEN یا باز قرار گیرد این رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رنگ قرمز: وقتی کلیدی (ACB-MCCB) در حالت CLOSE یا بسته قرار گیرد این رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ زرد: وقتی کلیدی (ACB-MCCB) در حالت FALT یا خطا قرار گیرد این رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ و بسته به استاندارد می‌توان از رنگ‌های قرمز -زرد- آبی برای شناسایی فاز‌ها یا از رنگ‌های قرمز- زرد- سبز استفاده کرد.

ثبت دیدگاه

برو بالا
سوالی دارید؟ چت با Whatsapp