آخرین اخبار

خانه / اخبار الکتریک صنعت / گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ احتمالا به دوربین چهارگانه مجهز می‌شود

گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ احتمالا به دوربین چهارگانه مجهز می‌شود

گلکسی اس ۱۰ و گلکسی فولد، تنها محصولات رده‌بالای سامسونگ برای سال جاری میلادی نیستند و این شرکت قصد دارد مدتی بعد، به‌صورت رسمی گوشی گلکسی نوت ۱۰ را نیز رونمایی کند. درحالی‌که هنوز اطلاعات کمی درباره‌ی این گوشی موردانتظار می‌دانیم، وب‌سایت سم‌موبایل به‌نقل از منابعی موثق، برخی از جزئیات نوت ۱۰ را افشا کرده است.

سم‌موبایل می‌گوید از‌آنجاکه فعلا نمی‌توان بااطمینان درباره‌ی نام نهایی این گوشی صحبت کرد، بهتر است آن را گلکسی نوت ۱۰ خطاب کنیم. باوجوداین، باردیگر خاطرنشان می‌کنیم این نام، نهایی نیست. اخیرا شایعات زیادی درباره‌ی معرفی برند جدید سامسونگ برای جایگزینی با سری گلکسی اس و گلکسی نوت شنیده‌ایم، باوجوداین، ظاهرا این اتفاق قرار نیست امسال رخ دهد. درواقع، حداقل یک گوشی دیگر از سری گلکسی نوت روانه‌ی بازار خواهد شد.
ظاهرا شماره‌مدل گوشی جدید سامسونگSM-N975F است و در پنل پشتی‌اش، از ۴ دوربین مجزا بهره می‌گیرد. اگر این اتفاق رخ دهد، گلکسی نوت ۱۰ به دومین گوشی پرچم‌دار سامسونگ تبدیل می‌شود که برای عکس‌برداری و ضبط ویدئو از دوربین اصلی چهارگانه استفاده می‌کند. کره‌ای‌ها پیش‌تر مدل ویژه‌ی گلکسی ۱۰ را در آن‌پکد ۲۰۱۹ با ۴ دوربین معرفی کرده بودند (گلکسی اس ۱۰ فایو جی).
بااین‌حال، هنوز جواب برخی سؤالات درباره‌ی این گوشی جدید را نمی‌دانیم. یکی از نکات مهم در شماره‌مدل، این است که چرا در انتهای آن به‌جای صفر، عدد ۵ دیده می‌شود. احتمالا می‌دانید عدد آخر شماره‌مدل بیشتر گوشی‌های سری گلکسی نوت معمولا صفر است. احتمال می‌دهیم این عدد به پشتیبانی گلکسی نوت ۱۰ از شبکه‌ی ۵G مرتبط باشد. درواقع، پیش‌بینی می‌کنیم سامسونگ گوشی نوت ۱۰ را در دو مدل یکی با پشتیبانی از ۴G LTE و دیگری با پشتیبانی از ۵G روانه‌ی بازار کند. شماره‌مدل فعلی احتمالا مربوط‌به نسخه‌ی ۵G این گوشی است.
اینکه دوربین چهارگانه‌ی Samsung Galaxy Note 10 قرار است دقیقا همچون دوربین گلکسی اس ۱۰ ۵G باشد، موضوعی است که گذر زمان آن را مشخص خواهد کرد. از دیگر نکات مهم مرتبط به پرچم‌دار جدید سری نوت سامسونگ،‌ می‌توانیم به بهره‌مندی آن از نمایشگر بزرگ‌تر و باکیفیت‌تر (احتمالا از نوع Infinity-O) درکنار باتری پرظرفیت‌تر اشاره کنیم. بهره‌مندی از باتری قوی‌تر به‌ویژه برای مدل ۵G امری مهم به‌شمار می‌آید. این گوشی احتمالا سیستم خنک‌کننده‌ی تقویت‌شده‌ای نیز خواهد داشت تا ازاین‌طریق گرمای حاصل از فعالیت تراشه‌‌ی آن کنترل شود.

منبع: زومیت

ثبت دیدگاه

برو بالا
سوالی دارید؟ چت با Whatsapp